Nurkowanie w Norwegii – Bergen i okolice

0
https://www.youtube.com/watch?v=YN4IHMAGZOM Nurkowanie w Norwegii, okolice Bergen.
Czarnobylska Zona

Czarnobyl – podróż do Strefy Wykluczenia

0
Są takie miejsca, które budzą ciekawość, które chce się zobaczyć choć trudno wprost wytłumaczyć dlaczego akurat tam warto pojechać. Jednym z takich miejsc jest Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej tak zwana Czarnobylska zona.
Empora-Kościół Pokoju w Jaworze

Siedemnastowieczna prowizorka na liście UNESCO – Kościół Pokoju w Jaworze

0
Pokój westfalski kończył wojnę trzydziestoletnią (1618-1648). Wojnę, o podłożu religijnym.Protestancka Szwecja wymogła na katolickim cesarzu Ferdynand III Habsburg aby przyznał śląskim luteranom prawo do wybudowania trzech świątyń na podległych mu terytoriach-w Głogowie, Jaworze oraz Świdnicy.Tak narodziła się idea budowy Kościołów Pokoju w II poł. XVII wieku.
Kamieniołom Horka i rekin

Nurkowanie w kamieniołomie Horka

0
Filmowa impresja z nurkowania w kamieniołomie Horka. Jest to popularne miejsce często odwiedzane przez niemieckich, ale też polskich i czeskich nurków.
Fiakier - wiedeńska dorożka

Wiedeń – praktyczne informacje

0
Wiedeń  jest pełen atrakcji przez okrągły rok, od nas  wyłącznie zależy czy naszym priorytetem są jarmarki zimowe czy letnie festiwale. Praktyczne informacje jak łatwo dojechać do Wiednia i przyjemnie go zwiedzać.
Pałac Schönbrunn i panorama Wiednia

Wiedeń na weekend

0
Dawna stolica państwa Habsburgów jest doskonałym wyborem, jeżeli mamy weekend, który chcemy spędzić po miejsku.Wiedeń oferuje nam historię, która miała wpływ na losy Europy, mieszankę kultur wynikającą z przeszłości cesarstwa austriackiego, wygodne rozwiązania urbanistyczne i komunikacyjne oraz wspaniałe przeżycia kulinarne.
Zamek i pałac Frydlant

Zamek Frydlant

0
Na pograniczu Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego w bezpośrednim sąsiedztwie polskiej granicy warto wygospodarować około dwóch godzin aby zwiedzić czeski Zamek Frydlant.