Trzęsacz – kościół na klifie

0
Bałtyk najpiękniejszym naszym morzem jest i basta. I to w każdej części wybrzeża – czy na szerokich plażach, ostrych klifach czy łagodnych wydmach.  Wybrzeże Rewalskie ma i szeroką plaże i klif w Trzęsaczu.
Kraina Otwartych Okiennic

Kraina Otwartych Okiennic

0
Kraina Otwartych Okiennic to trzy wioski Puchły, Soce i Trześcianka. Są to cichutkie wsie pośrodku pól. Do dzisiaj zachowane są ich układy przestrzenne. Domy postawione są szczytem do drogi w otoczeniu ogrodów. Ich cechą są bogate zdobienia snycerskie domów, kapliczek i świątyń, szczególnie okiennic, podokienników, nadokienników i wiatrownic.
Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej

0
Ze skansenami to jest tak, że jeżeli będzie taki w pobliżu miejsca dokąd jedziemy albo w pobliżu trasy, którą jedziemy albo zupełnie nie po drodze to Żona go znajdzie. Tak ma. Może chodzić po rzędówkach, ulicówkach, przysiółkach i zagrodach zawsze. Niektóre nasze wyjazdy wyglądają tak jakby były planowane „szlakiem skansenów”.
Orzechowe Wzgórze

Na skraju Warmii, prawie na Mazurach – Orzechowe Wzgórze

0
Gospodarstwo jest niedaleko Orzechowa, na skraju Warmii a jeszcze nie na Mazurach, 10 kilometrów od Dobrego Miasta.
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Skansen w Ciechanowcu –podlaskie Muzeum Rolnictwa

0
Sielski, urokliwy czy malowniczy to określenia, które choć trącą banałem to faktycznie opisują skansen znajdujący się w kompleksie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowie, jednej  wielu atrakcji na Podlasiu.

Nurkowanie w Norwegii – Bergen i okolice

0
https://www.youtube.com/watch?v=YN4IHMAGZOM Nurkowanie w Norwegii, okolice Bergen.
Czarnobylska Zona

Czarnobyl – podróż do Strefy Wykluczenia

0
Są takie miejsca, które budzą ciekawość, które chce się zobaczyć choć trudno wprost wytłumaczyć dlaczego akurat tam warto pojechać. Jednym z takich miejsc jest Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej tak zwana Czarnobylska zona.