Kamieniołom Horka – nurkowanie na koniec lata

0
974

W okolicach Drezna w Saksonii w Niemczech, znajdują się dawne kamieniołomy. Dzisiaj są to  interesujące miejsca nurkowe. Jednym z nich jest Horka. Jest to popularne miejsce do nurkowania nie tylko wśród niemieckich, ale też polskich i czeskich nurków.

Horka to niewielki akwen, o głębokości 30 metrów z kamienistym dnem i granitowymi ścianami dookoła. Atrakcją wymagającą sprawności i siły jest zejście i wejście po liczących 80 stopni schodach do platformy, z której schodzi się pod wodę.

Kamieniołom Horka

Pod wodą można zobaczyć starą infrastrukturę przepompowni i różne atrakcje, umieszczane tam przez właścicieli bazy Tauchsee Horka.

Można się spotkać z „rekinami” czy „niedoszłym muzykiem”, którego oskubały rybki.Niewątpliwą atrakcją Horki jest widoczność  pod wodą. W sumie w tym młodym zbiorniku mamy szanse na 15 metrową wizure.

Fauna nie jest może tak bogata ale możemy spotkać  szczupaki i okonie. Podczas nurkowania nocnego atrakcją są niebieskie raki.Flora jest uboga, ale właściciele bazy próbują to zmienić  i umieszczają w wodzie różne rośliny aby wzbogacić lokalny  biotop.Dlatego apelują do nurków o ostrożne pływanie i zachowanie bezpiecznego dystansu od sadzonek .

Przy bazie nurkowej funkcjonuje pole namiotowe, budynek z pomieszczeniem kuchennym, toalety i prysznice.Odwiedzający bazę muszą być przygotowani na zabranie własnych śmieci 🙂

kamieniołom Horka
kamieniołom Horka
kamieniołom Horka
kamieniołom Horka
krótki poradnik nauki języka
kamieniołom Horka
kamieniołom Horka i rekin
kamieniołom Horka i niedoszły muzyk
kamieniołom Horka i lokalna fauna
kamieniołom Horka i lokalna fauna
kamieniołom Horka i fauna napływowa
kamieniołom Horka i złota rybka
kamieniołom Horka
kamieniołom Horka
kamieniołom Horka
bezpieczeństwo przede wszystkim

Kamieniołom Horka w ruchomych obrazkach